piątek, 12 października 2012

Dary anioła

Przeczytałam ostatnio bardzo dobrą sagę : ,, Dary anioła''.Oto tytuły 4 z nich :
-Miasto Kości
-Miasto Popiołów
-Miasto Szkła
-Miasto Upadłych aniołów,,Tysiące lat temu, Anioł Razjel zmieszał swoją krew z krwią mężczyzn i stworzył rasę Nefilim, pół ludzi, pół aniołów. Mieszańcy człowieka i anioła przebywają wśród nas, ukryci, ale wciąż obecni, są naszą niewidzialną ochroną. Nazywają ich Nocnymi Łowcami. Nocni Łowcy przestrzegają praw ustanowionych w Szarej Księdze, nadanych im przez Razjela. Ich zadaniem jest chronić nasz świat przed pasożytami, zwanymi demonami, które podróżują między światami, niszcząc wszystko na swej drodze. Ich zadaniem jest również utrzymanie pokoju między walczącymi mieszkańcami podziemnego świata, krzyżówkami człowieka i demona, znanymi jako wilkołaki, wampiry, czarodzieje i wróżki. W swoich obowiązkach są wspomagani przez tajemniczych Cichych Braci. Cisi Bracia mają zaszyte oczy i usta i rządzą Miastem Kości, nekropolią znajdującą się pod ulicami Manhattanu, w której leżą martwe ciała zabitych Nocnych Łowców. Cisi Bracia prowadzą archiwa wszystkich Nocnych Łowców, jacy kiedykolwiek żyli. Strzegą również Darów Anioła, trzech boskich przedmiotów, które anioł Razjel powierzył swoim dzieciom. Jednym z nich jest Miecz. Drugim Lustro. Trzecim Kielich.''


Sięgnęłam po nie przypadkiem.Była po prostu niesamowita !!!Niestety ten opis w żadnym stopniu nie oddaje wydarzeń które dzieją się w książce.Główną bohaterką jest Clary która ogląda zdarzenie którego nie miała zobaczyć.Zobaczyła jak nocni łowcy zabijają wampira. Później dowiaduje się że jest jedną z nich.A do tego jest córką najpotężniejszego z nocnych łowców - Valentine , który działa przeciwko swoim.Zostaje wziągnięta w nieznany świat.Książka opisuje walkę z rządami Valentine oraz miłość która spotyka główną bohaterkę.Jej obiektem westchnień jest Jace , znakomity nocny łowca który zakochał się prawdziwie pierwszy raz w życiu.
Książka była tak genialna że przeczytałam ją w 1 dzień.
Naprawdę polecam !!!

Na szczęście to nie koniec podróży w sadze Darów Anioła.We wrześniu wyszła 5 część w Ameryce.Jednak nie wiadomo czy będzie ona ostatnią z tej serii.Mam nadzieje że nie bo jest ona tak niesamowita że nie może rozczarować!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz