sobota, 17 listopada 2012

Moc przeznaczenia

W końcu przeczytałam ksiażke ,,Moc przeznaczenia'' :

 
 
 


Czwarta i ostatnia część cyklu o Laurel przynosi mnóstwo niespodzianek.

Akcja powieści toczy się w ciągu zaledwie kilkudziesięciu godzin, lecz obfituje w dramatyczne wydarzenia i zaskakujące zwroty. Magiczny Avalon staje przed niebezpieczeństwem, o jakim jeszcze nikomu się nie śniło. Czy Laurel pomoże wróżkom ocalić ich baśniowy świat? Czy w jej dalszym życiu znajdzie się miejsce dla Tamaniego i Dawida? W tym tomie czytelnicy znajdą odpowiedzi na wszystkie dręczące ich pytania.
 
 
 
Książka jest kontynuacją ,,Skrzydeł Laurel''.Książka opowiada o Laurel która jest wróżką a wychowywała się wśród ludzi.W poszczególnych częściach były opisane problemyjakie zaistniały w  Avalonie-świecie wróżek.Ta książka akurat opowiada o tym jak trolle są blisko bramy i chcą unicestwić Avalon.Wróżki walczą z trolami i wkrótce po ich przybyciu wybucha wojna.Wydarzenia opisują 2 bohaterowie : Laurel i Tamani.Czas powieści rozmieszczony jest na kilkadziesiąt godzin.Skupia się głównie na konieczności obrony krainy wróżek.
 
 
Bohaterowie nie są nowi ponieważ jest to 4 cześć więc nie są szczegółowo opisani.Laurel dalej jest odważną lecz niezdecydowana wróżką , Tamani dalej waleczny , honorowy i zakochany w Laurel , Dawid inteligentny , spokojny i również zakochany w Laurel , Chelsea - przyjciółka Laurel miła , trochę strachliwa i zakochana po uszy w Dawidzie.
 
Książka podobała mi się lecz jak dla mnie akcja toczyła się za szybko.Chwila czytania i było po książce mimo 267 stron.Zakończenie dla mnie było beznadziejne dlatego że Laurel wybrała Tamaniego a nie Dawida.Czas ksiązki rozmieszczony był w kilkudziesięciu godzinach.Raz dwa i było już po ksiażce.Powieść była także przewidywalna ponieważ od razu wiedziałam że główna bohaterka wybierze Tamaniego a nie Dawida.Fankom Dawida takim jak ja nie sposoba się zakończenie książki - list Dawida do Chelsea.Opiszę w nim on wydarzenia po walce w Avalonie.W liście również będą opidane jego uczucia związane z Chelsea.Autorka przewidziała że zakończenie nie spodoba się fankom Dawida i przed listem znalazło się ostrzeżenie od niej o tym aby w razie ,,miłości'' do Dawida nie czytać tego.Niestety moja ciekawość wygrała i przeczytałam zakończenie.Mimo tego wszystkiego ta seria jest jedną z moich ulubionych ponieważ poprzednie części rekompensują mi tą książke.Uważam że ta seria jest magiczna i strasznie wciągająca.
 
Mimo wszystko
Polecam :)
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz