czwartek, 13 grudnia 2012

Słodki świat Julii

,,Słodki świat Julii" , książka która była magiczna , niezwykła , pyszna:

 
 
 

Podobno przyznałaś się, że pieczesz ciasta z mojego powodu...Julia zawsze zostawia szeroko otwarte okna, kiedy piecze ciasta. Słodkim aromatem wypieków stara się zagłuszyć cierpkie wspomnienie nieszczęśliwej miłości i przyciągnąć do domu przyjaciół.

Sawyer już od dziecka nie mógł się oprzeć magii tego zapachu. Powiedział o tym Julii tuż przed tym, jak złamał jej serce. Teraz pragnie ją odzyskać. Czy to możliwe, że ciasta, które Julia wciąż piecze, świadczą, że ona nadal pamięta o tym, co ich łączyło?

Czy to uczucie da się jeszcze ocalić?Książka opowiadała tak naprawdę dwie historię w pewnym stopniu związane ze sobą.Pierwszą bohaterką jest Julia która powraca do miasta i posiada restaurację J's Barbecue którą  kiedyś prowadził jej ojciec.Słynęła z pysznego Barbecue jak można się domyslić.Julia jednak do menu dodała także ciasta własnego pomysłu , codziennie inne.Spokoju nie daje jej Sawyer któremu się podoba.Jednak Julia ma z nim nie miłe wspomnienia.Teraz jest dojrzałą 36-letnią kobietą lecz jeszcze w szkole sredniej kiedy chodzili razem do szkoły , Julia była w nim szaleńczo zakochana. Wiedziała jednak że do niego nie pasuje.On był popularnym i bogatym dzieckiem , a ona wyrzutkiem.Pewnej nocy , po tym jak dowiedziała się że ojciec wysyła ją do szkoły z internatem wymknęła się na boisko szkoły.Tam spotkała Sawyera który wyznał jej sekret , a zaraz po tym miłość.Była szaleńczo szczęsliwa.Spędzili razem noc.Obiecał jej że będą utrzymywać kontakt kiedy ona bedzie w poprawczaku.Ona mu uwierzyła . Niedługo potem dowiedziała sie że jest z nim w ciąży , jednak on ją odrzucił.Z tego powodu Julia teraz nie chce mieć z nim do czynienia.
Drugą bohaterką jest Emily która przyjeżdża do swojego dziadka ponieważ jest jedyna rodziną która  jej pozostała gdyż jej matka zginęła w wypadku samochodowym.Emily próbuje się zaklimatyzować lecz niestety z nieznanego jej powodu wszyscy krzywo na nia patrzą.Wkrótce dowiaduje się o sekrecie jej matki i powód dlaczego nikt nie chce mieć z nią doczynienia.Próbuje przekonać ludzi że do siebie.
Obie bohaterki zaprzyjaźniają się.


Bohaterki tej książki sa tak samo dobre.Emily jest miłą i przyjazną nastolatką , natomiast Julia silną kobietą po przejściach , która kocha piec ciasta.


Książka strasznie mi się podobała.Była wciągająca i pouczająca.Przez Julię mam chęć pieczenia ciast które tak smakowicie były opisane.Pokazuje jakie życie czasami potrafi być okrutne , a los potrafi nieźle nas zaskoczyć.Oceniam 9/10 z powodu zbyt długich opisów :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz