czwartek, 14 lutego 2013

Piękne istoty

W związku z  premierą ekranizacji książki ,,Piękne istoty " zamieszczam recenzje książki ;)
,,Lena Duchannes jest inna. I to nie tylko dlatego, że jest znikąd i nie pasuje do blondwłosych piękności z Gatlin, ale również dlatego, że skrywa mroczną tajemnicę. Klątwę, która ciąży na jej rodzinie od pokoleń. Klątwę, której nie pogrzebią mroczne bagna i zapadłe cmentarzyska tego zapomnianego przez ludzi Południa. Etan Wate marzy tylko o tym, żeby się wyrwać z Gatlin. Chłopak od miesięcy śni o pewnej dziewczynie, której nigdy wcześniej nie spotkał. Jakie jest jego zdziwienie, kiedy tę samą dziewczynę widzi na szkolnym korytarzu. Od tej chwili liczy się tylko ona i niezwykła więź, która ich połączyła."


Książka opowiada o Ethanie - zwykłym chłopaku z małego miasteczka Gaitlin.Jednak w pewien sposób jest niezwykły.Od miesięcy śni mu się ta sama dziewczyna , na mp3 pojawia się dziwna piosenka która później w niewiadomy sposób znika.
Po pewnym czasie okazuje się że ta tajemnicza dziewczyna ze snów Ethana pojawia się w szkole.Jest siostrzenicą słynnego Macona Ravenwooda który nigdy nie wychodzi z domu.
Nie jest ona akceptowana przez innych , uważają ją za nawiedzoną.Jednka Ethan próbuje się do niej zbliżyć.Czuję z nią jakąś dziwną więź.Lena jednak ma swoje sekrety.Od lat na jej rodzinie ciąży klątwa.Ethanowi nie jest to łatwo zrozumieć lecz z powodu uczucia które rodzi się pomiędzy nimi chce jej pomóc.Razem znajdują medalion który sprowadza na nich różne , dziwne wizje których do końca nie rozumieją.Wiedzą jednak że dotyczą one ich przodków z powodu inicjałów.Niestety nikt nie chce im tego wyjaśnić więc skazani są na samodzielne szukanie odpowiedzi.W trakcie poszukiwań odkrywają szokującą prawde która może zagrozić życiu ich obojga.Jednak nie poddają się i szukają rozwiązania które może przynieść ocalenie.

Głównymi bohaterami są sympatyczny , troskliwy i odważny Ethan oraz silna , zabawna choć trochę zamknięta w sobie Lena.


Ksiażka bardzo mi się podobała.Miała swój niepowtarzalny charakter który nadawał magiczny , niezwykły nastrój.Nie była to kolejna książka o wampirach , wilkołakach , zmiennokształtnych czy innych.W tej książce królowali Obdarzeni.Istoty o niezwykłych mocach i zdolnościach.Bohaterowie byli przedstawieni bardzo dokładnie i szczegółowo.Od początku czuć było napięcie które ,,zmuszało" do czytania dalej.Mimo tych 530 stron książke czytało się bardzo szybko.Wątek historyczny nie nudził jakby się mogło wydawać lecz fascynował i wciągał.Chciało się jak najszybciej przeczytać całą książke aby zagadka się wyjaśniła.Książka zdecydowanie zasłużyła na miano Bestsellera.

Cytaty :

„Samotność to obejmowanie kogoś, kogo kochasz. Gdy wiesz, że nigdy więcej nie obejmiesz go znowu”

„Fakt, że się czegoś bardzo pragnie, nie oznacza, że można to osiągnąć.”

„Czy można kogoś pokochać zanim się go zobaczy?”

„Uważaj. Któregoś dnia wydłubiesz dziurę w niebie i cały świat się przez nią zawali. A wtedy wszyscy będziemy w tarapatach.”

„Krew z serca mojego twoją jest ochroną.”

„Czasami problemy otaczają kogoś ze wszystkich stron i jest ich więcej, niż w ogóle można sobie wyobrazić. A gdy zabrnie się w nie dość daleko, nie pozostaje nic, jak tylko przedzierać się dalej - byle do przodu, żeby dotrzeć na drugi brzeg.”

„- Śmiertelnicy. Zazdroszczę wam. Zdaje się wam, że możecie zmienić wszystko, zatrzymać wszechświat. Cofnąć to, co się stało, zanim się zjawiliście. Jesteście takimi pięknymi istotami."Dodatkowo zamieszczam zwiastun filmu ;) :
1 komentarz:

  1. Lubię "Piękne Istoty" i nudne Gatlin :) i o dziwo lubię ten film :D

    OdpowiedzUsuń