sobota, 19 stycznia 2013

Enklawa

Książka porównywana do ,,Igrzysk Śmierci" czyli ,,Enklawa"
,,Znam tylko podziemne tunele.
Tak jak Skręt i Kamień, moi przyjaciele, którzy mieli tyle szczęścia, żeby dożyć piętnastu lat i dostać imiona.
Tak jak Cień. Podobno był na Powierzchni, ale ja w to nie wierzę.
Przecież tam na Powierzchni nie ma nic…
Czy dziewczyna urodzona w ciemności przeżyje zesłanie w światło dnia?
W świecie Karo, enklawie głęboko pod ziemią, prawo do imienia zyskujesz, jeśli zdołasz przeżyć piętnaście lat. Od tej pory jesteś Łowcą, Robotnikiem lub Reproduktorem.
Karo zawsze chciała być Łowcą. Teraz wyrusza na pierwsze polowanie – z tajemniczym Cieniem, chłopakiem, którego dotyk jest tak delikatny, jak sztylet jest śmiercionośny. Ale nawet razem mogą paść ofi arą czających się w tunelach potworów. Zwłaszcza gdy odkryją, że te bezmyślne krwiożercze bestie zmieniły się w zorganizowanych, inteligentnych myśliwych."


Książka opowiada o Karo -dziewczynie która żyje w tunelach.Jej świat podzielony jest na Łowców,Robotników i Reprotuktorów.Ona od urodzenia chciała być Łowczynią.W końcu nadchodzi chwila kiedy się to spełnia.Jako partnera przydzielają jej Cienia - chłopaka który był na powierzchni , lecz ona w to nie wierzy.Łowcy za zadanie mają eliminowanie Dzikich-potworów którym zależy tylko na zabijaniu , zazwyczaj w nieprzemyślany sposób.Odkrywają jednak że coraz częściej zdarzają się inteligentni dzicy którzy stwarzają realne zagrożenie dla Enklawy.Niestety starszyzna nie chce im wierzyć i po pewnym czasie zostają wygnani na powierzchnie.Karo jest pzrearżona gdyz myślała że na powierzchni nie ma nic i nikt nie zostaje tam długo żywy.Odkrywa jednak że to co mówili w Enklawie było kłamstwem.Prawda jest zupełnie inna.Przerażająca lecz z Cieniem u boku wszystko wydaje się prostrze.Inne nie znaczy mniej niebezpieczne.Ulice są opuszczone ,władzę sprawują neiobliczalne gangi.Cień przypomina sobie o opowieściach ojca które mówiły że na północy jest spokojniej i lepiej.Wyruszają w niebezpieczną podróż obfitującą w niesamowicie ciekawe wydarzenia.
W książce główną bohaterka jest Karo -silna,sympatyczna i niesamowicie pozytywna postać.
,,Enklawa" była wciągającą i interesującą książką która wciąga od początku do końca.Główna bohaterka jest interesująca i naprawdę się ja lubi i czuje więź.Trzeba przyznać że okładka nie jest zbyt "ładna" ale za to treść ...
Naprawdę można ją polecić ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz