niedziela, 1 września 2013

Dary anioła - ekranizacja

Dzisiaj zamiast recenzji chciałabym się podzielić z wami moimi przemyśleniami na temat ekranizacji bestsellerowej książki pt. ,,Dary anioła"
Film promowano praktycznie wszędzie - na bilbordach , w telewizji , internecie. Gdzie bym się nie obejrzała wszędzie plakat ekranizacji. Spełniał swój cel  ponieważ dużo ludzi po zobaczeniu go decydowało się na udać właśnie na tą opowieść o ,,odkryciu swojego przeznaczenia".
Wszyscy fani książki oczekiwali na film w wielką niecierpliwością , włącznie ze mną.
Kiedy już wyznaczono datę premiery zaczęło się odliczanie.

Szczerze mówiąc po obejrzeniu filmu miałam mieszane uczucia. Teoretycznie był naprawdę dobry.
Po pierwsze : aktorzy bardzo dobrze wcielili się w swoje role , chociaż nie za bardzo pokrywali się z opisem ich postaci w powieści. Clary w książce miała rude włosy i była niska , w filmie przedstawiono ją jako wysoką brunetkę. Z kolei Jace teoretycznie pokrywał się z opisem w książce jednak wyobrażałam go sobie trochę inaczej. Charaktery obu postaci nie zmieniły się , nawet przytoczono niektóre teksty z książki.
Po drugie : akcja filmu rozgrywała się bez zarzutu , szybko i dynamicznie. Nie można było oderwać oczu , wciągał bez reszty.
Po trzecie : sceneria była dopracowana i dokładnie przemyślana. Robiła wrażenie na odbiorcy. Przyciągała uwagę.

Film pokrywał się z książką najbardziej ze wszystkich ekranizacji , które dane mi było obejrzeć. Mimo tego jakoś nie mogłam stwierdzić , że podobał mi się tak ,,do końca". Nie umiem powiedzieć dokładnie dlaczego. Uważam jednak , że gdybym nie przeczytała książki i obejrzała tylko film z miejsca bym go pokochała ponieważ brakowało mi tam czegoś z książki.

Jednak warto go obejrzeć bo robi wrażenie. Polecam mimo wszystko ;)

(Już pojawiła się informacja w internecie , że zdecydowano się na zekranizowanie również drugiej części Darów anioła ,,Miasto popiołów.". Czekamy z niecierpliwością :) )

Pod spodem zamieszczam zwiastun ekranizacji :
2 komentarze:

  1. Nie czytałam i pewnie nie przeczytam w najbliższym czasie. Więc i oglądanie ekranizacji trochę bez sensu. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Najpierw obejrzałam film (sierpień), kompletnie mi się nie spodobał, a mój mąż cały seans się śmiał cóż to za głupota... w grudniu dostałam książkę i uważam, że jest cudowna :) jestem na 3 tomie i polecam :) Co do filmu, obejrzałam go niedawno drugi raz i już bardziej było ok, ale bez szału, generalnie nie polecam. Film skończył się inaczej niż 1 tom książki... w filmie Clary miała kielich, a w książce wcale tak nie było, więc ciekawe jak z tego wybrną jeśli będzie ekranizacja 2 tomu... pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń