wtorek, 9 lipca 2013

Przedpremierowo ,,O krok za daleko"

Niesamowicie wciągająca powieść która zostanie ukazana 17 lipca czyli ,,O krok za daleko"
Książka opowiada o dziewiętnastoletniej Blaire która straciła wszystko.Jej siostra bliźniaczka zginęła w wypadku samochodowym spowodowanym przez jej tate , a mama umarła na raka.Blaire musi sprzedać dom żeby opłacić rachunki medyczne za mame więc nie ma gdzie się podziać.W ostateczności musi poprosić o pomoc swojego tate , który opuścił ją dla nowej rodziny.Gdy przyjeżdża do nowego domu zastaje tam tylko przyrodniego brata Rusha , jej ojciec wyjechał do Paryża po raz kolejny zostawiając ją na lodzie.Początkowo chłopak nie chciał jej pomóc ale w ostateczności pozwala jej spać w klitce pod schodami.Blaire chce jak najszybciej stanąć na nogi i znajduje prace na polu golfowym.Wywołuje ona nie małe zainteresowanie swoją osobą.Jednak jest pewien sekret którego nikt nie chce jej zdradzić.Gdy prawda wyjdzie na jaw skutki są nie uniknione.

Główną bohaterką jest Blaire- młoda , słodka , niewinna choć silna dziewczyna.Pechowo potraktowana przez los.Dla innych mogłaby uchodzić za ideał.Optymistycznie nastawiona do świata, mimo najgorszej sytuacji ma nadzieje , że przyjdzie lepszy czas.
Drugi bohater to Rush - rozpieszczony dwudziestoczterolatek.Obrzydliwie bogaty.Arogancki dla innych , myśli że mu wszystko wolno.
Bohaterowie drugoplanowi wnoszą równie dużo do powieści co główni bohaterowie.Bez nich powieść na pewno nie miała by takiego charakteru jaki ma.

Po tej książce mam kompletny mętlik w głowie.Wywołała ona u mnie tyle uczuć.Książka była jendocześnie zabawna , lecz również  w niektórych momentach wzruszała do łez.

Ukazana jest niesamowita przemiana Rusha.Na początku jest on obojętny na los Blaire.Z czasem jednak zaczyna się o nią troszczyć.
Na początku książki nie spodobał mi się , wydawał się rozpieszczonym nastolatkiem któremu wydaje się że wszystko może.Jednak z czasem pokazuje swoje prawdziwe oblicze.

Gdy zaczyna się czytać wydaje się , że wszystkie ważne dla książki wydarzenia miały już miejsce.Wypadek i śmierć siostry bohaterki oraz walka z rakiem matki.Odejście ojca do innej rodziny.Blaire poznajemy po tych wszystkich rzeczach miejących ogromny wpływ na jej życie.Jednak jest to tylko złudzenie.Akcja rozgrywa się w średnio szybkim tempie , zmierzając do prawdziwego punktu kulminacyjnego.

Okładka jest zachęcająca.Przykuwa uwage.Wydaje się , że jest zwykła.Nie ma w tle różnego rodzaju abstrakcji , intensywnych barw.Przez to jest taka wyjątkowa.
Tytuł ,,O krok za daleko" ma taki sam wpływ co okładka.Jest się ciekawym co może znaczyć ten ,,krok" za daleko .

Książka jest naprawde godna polecenia , na jeden wieczór , nie da się odłożyć jej na później :)
Moja ocena to 10/10.

Książke dostałam od wydawnictwa Pascal za co bardzo dziękuje.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz