czwartek, 20 września 2012

Książka która mnie oczarowała

,,Dziwna i piękna. Opowieść o Percy Parker''.Książka która mnie oczarowała :''Ją nawiedzają głosy umarłych. Jego wybrała starożytna bogini, by chronił świat przed wysłannikami ciemności. 
Razem muszą zatrzasnąć wrota piekielnej otchłani, połączeni miłością i przeznaczeniem w wiktoriańskim Londynie pełnym ludzi, duchów i demonów…
Persefona Parker jest inna. Ma śnieżnobiałe włosy i niesamowity dar…
W mrocznym sercu Londynu wznosi się gmach Akademii Ateńskiej. Przekraczając jej próg, dziewiętnastoletnia Persefona lęka się, co ją tam czeka. Nie słyszała o tajemniczym profesorze Alexiem Rychmanie, o gęstniejących ciemnościach i budzących grozę nadprzyrodzonych siłach, przeciwko którym wybrańcy tacy jak Alexi trzymają straż. Ma nadzieję, że sklepione kamienne wejście do Akademii to wrota do nowego życia, jakże innego od tego, jakie znała. I zaproszenie do romantycznego i niebezpiecznego tańca na granicy życia i śmierci…''Ta książka mnie oczarowała i wciągnęła prawie od pierwszej strony.Była niezwykła,romantyczna,wciągająca.Niestety ma pewien minus.Tym minusem jest prolog.Jak dla mnie był bardzo nudny i nie był napisany tak fantastycznie jak reszta powieści.Także plusem jest opisanie sytuacji z dwóch stron tzn. sytuacje , uczucia , wrażenia opisują dwaj główni bohaterzy mianowicie główna bohaterka Percy i drugi główny bohater Alexi.Tą książkę czyta się szybko ponieważ wydarzenia nie pozwalają na odłożenie tej książki.Oceniam ją bardzo wysoko i jest to jedna z moich ulubionych książek.Dużym plusem jest także nie pisanie rozwlekle opisu miejsca którego nie nienawidzę.Zazwyczaj omijam tę część rozdziału i czytam głównie dialogi.W tej książce nie było takiej potrzeby.Opisy miejsc nie były długie ale kompletne.
Gorąco polecam !!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz